איך הכול התחיל ?

עד לפני שנתיים אושר ושני שרביט שוקרון היו זוג רגיל. הם תמיד היו עסוקים בפעילויות התרמה שונות ועזרה לזולת, הם הבינו שהקושי הגדול ביותר אצל נזקקים הוא הרעב. ההרגשה שאי אפשר לספק ביטחון תזונתי למשפחה ובמיוחד לילדים, היא קשה מנשוא. הבושה שמתלווה לכך שצריך לבקש אוכל גרמה לרבים להעדיף להישאר רעבים מאשר לבקש סיוע מאחרים. רבים לא ידעו מהיכן אפשר לבקש, המקום היחיד שבו סייעו להם היה הרווחה והם לא עמדו בעומס.

הם החלו לחפש דרכים שבהם אפשר לסייע לנזקקים. זה התחיל מתרומות מזון, והמשיך בסיוע בארגון ימי הולדת ובר מצווה לילדים שאין ברשות הוריהם את האמצעים המתאימים. כך החלו הצעדים הראשונים של מה שיהפוך בעתיד לעמותת משמחים ילדים רעבים.
בתוך זמן קצר החלו להגיע בקשות רבות לסיוע, וביתם נהפך למחסן עבור מוצרי מזון לנזקקים. לאחר לידת ביתם הבכורה הם הבינו שכמות הבקשות והתרומות גדלה, ולכן יש צורך במקום מסודר אשר יוכל לסייע לכמות רבה יותר של אנשים. היה צורך במחסן גדול כדי לעמוד בביקוש של התרומות. ואז עלה בראשם הרעיון: זה יהיה נפלא אם יהיה סופר שאליו הנזקקים יוכלו להגיע, אבל לא סופר רגיל, אלא כזה שמספק מזון בחינם לנזקקים. כך נולד לו הרעיון של הסופר החינמי הראשון בישראל.